Содержимое
Багатоденний похід — це не просто випробування на витривалість. Це й перевірка ваших організаторських здібностей. Щоб забезпечити максимальний комфорт, треба правильно вибирати спальні мішки, намети, туристичні килимки та інші аксесуари. Розбираємося, як саме це робити, разом з експертами компанії Travelersclub.
Спрощений варіант
Іноді можна обійтися мінімальною кількістю спорядження. Ви можете брати із собою лише спальник і килимок, якщо:
- синоптики прогнозують ясну погоду без опадів;
- ви підіймаєтеся високо в гори, де кожний кілограм має величезне значення;
- ви хочете відчути максимальне єднання з природою.
Перш за все спальні мішки вибирають за кліматичним класом. Для туристів-любителів найважливішим параметром буде температура комфорту — той показник, за якого вони зможуть спати в розслабленій позі не менш ніж 8 годин. Справжні екстремали також можуть звернути увагу на температуру ліміту. Її відмінність полягає в тому, що комфорт відчувається тільки в «позі ембріона» — з ліктями, притиснутими до колін. Варто також звернути увагу на розміри й матеріали. Останні мають забезпечувати якісну теплоізоляцію та швидко висихати після намокання.
Максимальний захист
Якщо ви йдете у тривалий похід з порівняно короткими денними відстанями та переживаєте за погоду, фахівці Travelersclub радять брати із собою намет. Для нього важливі такі характеристики:
- Розміри. Залежать від того, скільки осіб перебуватиме всередині. Можливо, ви хочете піти в похід самостійно, а можливо — розмістити спальні мішки для двох у кілька рядів.
- Компонування. Зверніть особливу увагу на кількість і розташування виходів, наявність клапана для вентиляції та можливість кріплення додаткових розтяжок.
- Матеріали. Одним з найкращих варіантів залишається міцний, практичний і легкий нейлон. Альтернативою для нього є поліпропілен, поліамід та поліестер.
- Тип дуг. Внутрішні краще захищені від ударів, а зовнішні дають можливість швидко встановлювати намет в умовах негоди.
Варто знати, що намети на чотири й більше осіб належать до кемпінгового класу. Вони не розраховані на постійне перенесення табору. Зазвичай їх установлюють як базу — відправну точку для мандрівок. Кемпінгові намети дуже важкі. Тому для транспортування їх розбирають на кілька частин, кожну з яких переносить окрема людина. Таке рішення значно зменшує навантаження та допомагає економити місце в туристичних рюкзаках.