Невід’ємною частиною буднів власника автомобіля чи мотоцикла, окрім обов’язкових, як-то заправляння паливом і технічними рідинами та контрольної перевірки тиску в шинах, є догляд за його зовнішнім виглядом. Багато автолюбителів, при цьому, користуються послугами сторонніх сервісів, інші ж, задумуються над тим, щоб купити мінімийку для власного користування. Ми спробуємо підказати на що звернути увагу при виборі автомобільної мийки високого тиску, користуючись порадами технічних спеціалістів нашого партнера — інтернет-магазину Механіка.
1) Максимальний тиск водяного струменя. Це сила, з якою вода виходить з сопла розпилювального пістолета. Вказується в характеристиках в Мега Паскалях або барах. Якщо ви користуєтесь автомобілем у міських умовах, то підійде модель з невеликою силою тиску (10-11 МПа), щоб освіжити поверхню та змити дорожній пил. Якщо ж ви любитель активного відпочинку, їздите на риболовлю або маєте позашляховик, який випробовуєте по бездоріжжю, вибирайте мийки, які будуть здатні відмити засохші частинки бруду 15-17 МПа.
2) Матеріал виготовлення помпи (нагнітального насоса). Найкращим варіантом є алюмінієва помпа, яка легка, добре збалансована та стійка до високих температур і корозії.
3) Окремо необхідно відзначити існування моделей мийок високого тиску, оснащених функцією самостійного всмоктування води. Такі агрегати дозволяють виконувати роботу майже в будь-якому місці, незалежно від наявності поблизу водопровідної мережі. Достатньо лише помістити всмоктуючий шланг у ємність з водою або водоєм природного чи штучного походження.
4) Двигун повинен бути виключно з мідною обмоткою. В сучасних мийках використовуються асинхронні двигуни та безщіткові мотори, що не потребують обслуговування. Високопотужні варіанти оснащені двигунами з водяним охолодженням.
5) Перевірте можливість подавання миючого засобу напряму в мийку. У різних виробників ця функція може бути реалізована різними способами — забір косметичної хімії прямо з ємності, через трубку або під’єднання бачка з миючим засобом прямо до корпуса мийки.
6) Можливість контролювати та змінювати потужність вихідного потоку. Це допоможе більш комфортно працювати та підлаштовуватися під обробку під різних частин кузова автомобіля.
7) Достатня довжина шлангу високого тиску та мережевого кабелю. Ці параметри впливають на зручність роботи та мобільність. Наявність колес для переміщення очищувального пристрою також буде плюсом.
8) Комплетація. Чим вона ширша, тим краще. Адже ви зможете одразу виконувати різні види робіт, не докуповуючи окремі елементи, наприклад — піногенератор, грязьову фрезу, адаптери для підключення, тощо.
Звісно, вибирайте лише мийки відомих брендів та з гарантією виробника. Сподіваємося наші рекомендації допоможуть вам визначитися з найкращим варіантом та зупинись саме на тій моделі, яка впорається з будь-якими вашими задачами.